ניכוי מס במקור

ניכוי מס במקור

לקישור לבדיקת אישור ניכוי מס במקור - לחץ כאן

לקבל הסבר להוצאת אישור ניכוי מס במקור - הלכה למעשה - לחץ כאן

לפני ההסבר, מה הוא ניכוי מס במקור?

מתי צריך להשתמש בקישור לבדיקת ניכוי המס במקור:

1. לפני תשלום לקבלן משנה או לשכירות

2. במקרים שיש  לכם לקוח עצלן שלא רוצה/יודע להוציא את ניכוי המס במקור מהמערכת של רשות המיסים- אז אתם כמו טטלה שלוחים לו במייל העיקר שישלם.  


ניכוי מס במקור/אישור ניכוי מס במקור

אם יש דבר אחד שמס הכנסה אוהב יותר מביורוקרטיה זה כסף

וכמה שיותר מהר, יותר טוב

השיטה - ניכוי מס במקור

מס הכנסה לוקח את המס של בעל ההכנסה (שכיר או עצמאי) ישירות מהמשלם.

שכיר - תכנות השכר מורידות מהברוטו של השכיר את המס והמעסיק מעביר את המס ישירות למס הכנסה בכל תקופת דיווח שכר (חודש/חודשיים)

עצמאי - במהלך השנה לא סגור מה הברוטו של העצמאי, למה ? כי את הברוטו של העצמאי ניתן לדעת רק לאחר ההגשה של הדוח השנתי (מוגש החודשים יוני עד דצמבר של השנה העוקבת) 

אז מה עושים ?

מס הכנסה מחייב את העוסקים בתשלום מקדמות בכל תקופת דיווח (חודש או חודשיים) - עד פה הכל טוב

אמרנו שמס הכנסה רוצה לראות את הכסף לפני שהוא מגיע לבעל על העסק 

הדרך פשוטה - ניכוי מס במקור 

מס הכנסה מחייב בעלי עסקים לפני שהם משלמים לבעל עסק אחר לבדוק מה אחוז הניכוי מס שיש למקבל.

מצ"ב דוגמא

אחוז הניכוי מס במקור יכול נוע מ 30% - לאדם שאין לו עוסק, עד לפטור מניכוי מס במקור - בדר"כ ניתן לעוסק שמתנהל באופן תקין (דיווחים במועד ותשלומי מס שוטפים).

מי מקבל פטור ומתי ?

 לפני פתיחת התיק עוסק במס הכנסה - אישור ניכוי מס במקור עומד על 30%

לכן, בעת פתיחת תיק העוסק במס הכנסה, יש להגיש טופס בקשה להקטנת הניכוי מס במקור ל5%  - אפשר לבקש פטור מניכוי מס, אבל בדרך כלל בתחילת דרכו של עוסק מס הכנסה זורם על 5%, אלא אם מדובר בעוסק פטור או בנסיבות ספציפיות כגון תושב איזור מוטב וכדו' מס הכנסה ייתן לעוסק פטור מניכוי מס במקור 

אם לוחצים מעט את מס הכנסה ניתן להקטין את אחוז ניכוי המס לעוסק חדש ל2% (עוסק חדש - עוסק שטרם הגיש דוחות שנתיים למס הכנסה).

נקודות חשובות:

1. חייב לדווח בטופס 102 ולבדוק ניכוי מס במקור מקרים הנ"ל: תשלום שכירות, תשלום לקבלני משנה , חברה מיליונרית (מכירות מעל 5.3 מיליון ש"ח בשנה)

2. במקרים שלעיל חייב לדווח למס הכנסה ב102 גם אם יש למקבל הכסף פטור מניכוי מס במקור

3. סנקציות - במידה ולא דווח ב102 תשלום בגין שכריות או קבלני משנה הסנקציות הם: אי הכרה בהוצאה, תשלום המס שהיה צריך להעביר למס הכנסה בגין ניכוי המס כולל ריביות והצמדות, אי ניכוי מס במקור מהווה עבירה פלילית על פי דיני המסים.

4. דיווח שנתי 856 - עד סוף חודש מרץ של השנה העוקבת יש לשדר למס הכנסה קובץ שמפרט לפי מספרי עוסק/ח.פ. מי קבלני המשנה והשכירויות שהיו לנו, כמה שלמנו להם, כמה ניכינו והעברנו למס הכנסה

5. אישור ניכוי מס שנתי - לאחר שידור 856 יש למסור לבעלי העסקים שניכינו להם מס אישור שנתי מרכז כמה שניכינו להם באותה השנה.

6. אישור ניכוי המס במקור מתבטל בכל מספר חודשים ויש להקפיד לחדש אותו (מתבטל = הופך מפטור ל30%).

מס הכנסה משתמש באישור ניכוי מס במקור ככלי אגרסיבי מול בעלי העסקים וכל סטיה במועדי הדיווח, איחור בתשלום חובות גורר אחריו כמעט באופן אוטומטי ביטול אישור ניכוי מס במקור וניהול ספרים- שזה גזר דיו מוות לבעל העסק.

עקב מורכבות הנושא וניסיון מר של לקוחות בדבר אישורי ניכוי שלא הועברו, משרדנו מקפיד להוציא פטור מניכוי מס לכל לקוח ולקוח במשרד.

לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרד לחץ כאן     

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים?

השאירו את פרטיכם בטופס או התקשרו: 074-7045405

שם הוא שדה חובה
טלפון הוא שדה חובה
כתובת אימייל שהזנת אינה תקינה
צרו קשר
waze